ברוכים הבאים למאמנת - לימוד לבחינת הלשכה באופן חוויתי, ובשפה שמובנת לכל אחת ואחד.

באתר ממתינים לכם קורסי וידאו במגוון נושאי לימוד, הניתנים לצפייה בכל רגע נתון עד למועד הבחינה. כל קורס מחולק להרצאות קצרות וממוקדות (ממוצע של 12 דקות להרצאה), וכל הרצאה כוללת תרגול פרטני בשיטת תרגול מקורית שתפורט בהמשך.

נעים מאוד - המאמנת

נעים מאוד, שמי שירה וייסברגר, עורכת דין ומרצה, בוגרת תואר ראשון ושני במשפטים ובעלת ניסיון הוראה של למעלה משבע שנים בהכנה לבחינות לשכת עורכי הדין. מעבר ללימוד מתמחים לבחינות ההסמכה, אני משמשת כמרצה למשפטים במספר מכללות: המסלול האקדמי המכללה למינהל, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן, שערי מדע ומשפט ומכללת נתניה.

אחת מההנאות הגדולות שלי היא לקחת חומר מורכב, לפצח אותו ולהגיש אותו באופן קליל ונעים. שמעתי לא מעט בשנים האחרונות מתלמידים: "לא ידענו שללמוד משפטים יכול להיות כל כך כיף ומצחיק" - אז זהו, שיכול גם יכול!

החלטתי להקים את המאמנת כדי לאפשר לימוד חוויתי לבחינת הלשכה במקום שלכם, בזמן שלכם, ולא פחות חשוב - בשפה שלכם.

שיטת הלימוד במאמנת

שיטת הלימוד במאמנת מבוססת על תיאוריות של הוראה ולמידה המבחינות בין רמות שונות של לימוד. רכישת ידע ושינונו ללא הבנה מעמיקה של החומר הנלמד, מגבילה את הנבחן ביכולות היישום והתרגום של החומר הנרכש. אי לכך דגש רב בהרצאות ניתן על חשיפת הלוגיקה שמאחורי החוק, ומתן רציונאליים והסברים נרחבים על החומר הנלמד, כדי לסייע לנבחן לפתח הבנה מעמיקה ואף ביקורתית על ההסדרים הקיימים.

המוטו שלי הוא - כשאנחנו מבינים אנחנו גם זוכרים! עם זאת, בסוגיות שדורשות שינון ואינן מבוססות על הבנה, אצייד אתכם במגוון טיפים ושיטות זיכרון יצירתיות כמו קיצורים, סיפורים העובדים על דמיון מודרך, ובחלק מהמקרים אפילו שירים שחיברתי על החומר הלימוד (תצחקו תצחקו, עוד תשירו איתי יופי!)

ההרצאות כוללות שקפים גרפיים מעוצבים עם איורים צבעוניים וכיפים. בחלק מההרצאות אני עושה שימוש במגוון בובות כעזרי המחשה, כמו למשל קרמיט מהחבובות שהופך לחשוד בעבירת ביטחון חמורה, סופרמן שמסמל את היועמ"ש ועוד. מטרתם של כל אלו היא לסייע לכם בתהליך הזיכרון החזותי ולהפוך את תהליך הלימוד שלכם לחוויה מהנה!

שיטת התרגול במאמנת

לימוד מקיף ושלם חייב לכלול אלמנט יישומי ולכן החלק האחרון של כל הרצאה מוקדש לטובת תרגול. השאלות בהרצאות הן שאלות רב ברירה (אמריקניות) שכתבתי במיוחד למיזם המאמנת. השאלות ברמת קושי גבוהה, וכוללות מספר סוגיות משפטיות בכל שאלה, כדי לשקף את רמת השאלות בבחינות הלשכה במועדים האחרונים.

על אף שפתרון שאלות הוא דרך נהדרת לחזק את היכולות היישומיות, מחקרים מראים שכאשר אנחנו פותרים שאלה שעוסקת בסוגיה מסוימת, המוח שלנו מתקבע ליישום הסוגיה דרך השאלה הספציפית שפתרנו, דבר המוביל למה שאני מכנה בשם – 'יישום מקובע'. הקיבעון שנוצר במוח לגבי אותה סוגיה, מקשה עלינו ליישם את הידע המשפטי שיש ברשותנו בשאלות שונות העוסקות באותה סוגיה. כדי לשכלל את היכולות היישומיות של הנבחנים, פיתחתי שיטת תרגול מקורית:

הכירו את שיטת התרגול

בשיטה זו, לאחר פתרון השאלה בכל הרצאה, אשנה נתון או מספר נתונים בגוף השאלה אשר משפיעים על המצג המשפטי, כך שבעקבות שינויים אלו תשתנה החלופה הנכונה בשאלה. לעתים נעשה "טוויסט" אחד בכל שאלה, ולעתים מספר "טוויסטים", כך שלמעשה שאלה אחת הופכת למספר שאלות בכל הרצאה.

לשיטת ה Twist&Learn שלושה יתרונות מרכזיים:

היתרון המרכזי הראשון הוא שהשיטה מסייעת להבנה מעמיקה יותר של החומר ולהפנמתו. במקום לשאול את עצמכם: רגע, ומה היה קורה אם הוא היה קטין?", או "רגע, ומה היה קורה אם זה היה לאחר שהנאשם כבר נתן את תשובתו לכתב האישום?", שיטת ה- Twist&Learn מספקת מענה שלם והרמטי לסוגיה המשפטית, ובכך תורמת להשרשת הסוגיה ולהטמעתה.

היתרון המרכזי השני הוא שהשיטה מפתחת אצל הנבחן יכולת ירידה לפרטים ועמידה על דקויות בשאלות. בכך השיטה נותנת מענה לנבחנים אשר נוטים לפתור שאלות בפזיזות ולפספס פרטים חשובים, וכן תורמת לפיתוח גמישות מחשבתית אצל הנבחן.

היתרון המרכזי השלישי הוא שהשיטה מפתחת יכולות יישומיות ברמה גבוהה, המאפשרות לנבחן ליישם ולתרגם את הידע שברשותו באופן נרחב. ה'יישום המקובע' הופך למה שאני מכנה בשם -'יישום אלסטי'. יישום זה משפר באופן ניכר את יכולת ההתמודדות עם שאלות מורכבות, והוא רמת היישום הנדרשת כיום בבחינות הלשכה.

אנחנו מקווים שתמצאו את הקורסים מועילים, מצחיקים וחווייתיים - כי בדיוק לשם כיוונו!

נשמח לשמוע מכם פידבקים ולייעץ בכל דבר,

והכי חשוב, בהצלחה מכל ה- ❤️

שירה וצוות המאמנת

בואו נהייה בקשר!

תוצאת ×ª×ž×•× ×” עבור ‪facebook thumbnail transparent‬‏

תוצאת ×ª×ž×•× ×” עבור ‪instagram thumbnail transparent‬‏תוצאת ×ª×ž×•× ×” עבור ‪gmail thumbnail transparent‬‏